piatok, 20. apríla 2012

Suchý konár na slovenskej korune

Dnes som sa o sebe dozvedel veľmi zaujímavú vec. Takto sa o mne vyjadril istý človek, s ktorým sme mali menšiu výmenu názorov na Facebooku čo sa týka nacionalizmu. Citujem: "Si suchý konár na slovenskej korune, môžeš sa štiepiť na cudziu krv koľko chceš tvoja vlastná krv ťa prezrádza, že si Slovák, síce zradca ale si Slovák čo zradil svoj rod. "

Nie, že by sa ma to nejako dotklo, skôr som sa schuti zasmial. Dosť ma však prekvapilo ako sú ešte stále niektorí ľudia podľa mňa národnostne zakomplexovaný.

A za čo som si vyslúžil takéto zhodnotenie? Sú to v skratke nasledujúce body:

- Nevadí mi, že sa Alojz Hlina chce ospravedlniť Maďarom za Slotu. V podstate takúto aktivitu podporujem, pretože je treba vyčistiť vzduch medi našimi štátmi a niekto začať musí.

- Národy sú prežitok a niečo ako čistý národ už dávno neexistuje, ak vôbec niekedy existovalo.

- Delenie ľudí podľa miesta ich narodenia a nie podľa toho kto sú je zlé.

- Nie som žiadny patriot a vôbec sa nevzrušujem nad tým, ako napr. niektorí slovenský a maďarský politici navzájom osočujú národy, pretože ako som napísal vyššie, automaticky tak delia ľudí na základe miesta narodenia, čo je choré.

- Nezaujíma ma hádanie kto je viac historicky ublížený.

- Môj oponent ma naozaj nepresvedčil o tom, že Slovania sú najstarší európsky národ, a že celá teória o sťahovaní národov je len propaganda.

- Kvôli môjmu rýdzo slovenskému menu by som mal byť očividne väčší národovec (neviem či myslel aj krstné meno, ale pravdepodobne áno, pričom si neuvedomil, že sa jedná o grécke meno, čomu by som sa vzhľadom k jeho pohľade na históriu vôbec nečudoval).

Čo si myslíte vy? Som suchý konár na slovenskej korune? Robím svojou tolerantnosťou a otvorenosťou Slovensku zlé meno?
pošli na vybrali.sme.sk